Mezizubní kartáček

Mezizubní kartáček je specifický druh kartáčku, který slouží k čištění všech mezizubních prostor. Existuje 1% výjimek, kdy se do mezizubí nedostaneme mezizubním kartáčkem. Zde používáme dentální niť. Jak správně používat mezizubní kartáček a pečovat o své zuby Vám vysvětlí naše dentální hygienistka.


Mezizubní kartáček – kdy používat?

Mezizubní kartáček se užívá od chvíle, kdy vznikne mezizubní prostor, tedy i u malých dětí po prořezání mléčných stoliček, které na sebe těsně naléhají. Mezizubní kartáček je nutné používat i v případech, kdy má pacient zubní můstek nebo rovnátka.

Mezizubní kartáček – proč používat?

Důvodem proč se mezizubní kartáček používá, je vyčištění "celého" zubu. Zánět dásně, zubní kaz a paradentóza tak mají omezenou možnost vzniku.

Mezizubní kartáček – jak správně používat?

Jak správně vybrat, jakou velikost a jak používat mezizubní kartáček Vám vysvětlí dentální hygienistka. Mezizubní kartáček se vyrábí s pevnou hlavou (kdy je čistící drátek s vlákny napevno vnořen do držáku) nebo s výměnnou hlavou (hlavičku je možné měnit). Mezizubní kartáček se používá dokud vlákna čistí. Po použítí jej opláchneme a umístíme na suché místo. Při čištění není nutné používat pastu ani vodu.

 

zubní ordinace - kontakní formulář

Dentální klinika, stomatologie, zubní ordinace a kvalitní zubař
ALFADENT

Horšovská 390 / 4
150 00, Praha 5 - Řeporyje

tel: +420 251 625 056
      +420 251 625 717
       +420 774 444 902