Zubní implantáty a protetika CEREC

CEREC je to nejlepší, co Vám moderní stomatologie ve světě může dnes nabídnout.

Nové zuby na počkání? V Alfadent Vám stačí jediná návštěva a systém CEREC. Nevěříte? Špičková 3D technologie CEREC, v kombinaci s nejmodernějšími zubními materiály jako je keramická ocel, umožňuje digitálně navrhnout a počítačem vyrobit na počkání Vaše nové zuby, korunky a další řešení, která dříve zabírala dlouhý čas a několik návštěv zubaře. Proč si tedy užívat nové technologie jen v mobilu, televizi nebo ve Vašem autě? Užijte si je i u zubaře. U nás navíc bez bolesti, v pohodě a za rozumné ceny.

Jak ošetření CEREC probíhá?

Video CEREC.

 • Příprava
  Stomatolog si nejprve Vaše zuby na ošetření CEREC obrousí, vyčistí a připraví.

  Minikamera
  Speciální minikamerou stomatolog do počítače nasnímá Váš chrup a oblasti, které
  je potřeba ošetřit a opravit.
   
 • 3D modelace
  Díky špičkovému stomatologickému softwearu a 3D zobrazení CEREC si stomatolog nový zub nebo jinou náhradu na počítači digitálně vymodeluje. Počítač mu přesně zasadí zub do okolí, inteligentní nová technologie myslí na všechny aspekty ošetření.
   
 • Keramická kostka a frézování
  Hotové 3D zadání poté převezme z počítače jemný hi-tech frézovací přístroj. Do něj se umístí kostka dentální keramiky, která se díky jemné práci fréz během několika minut změní ve Váš nový zub.
   
 • Odstín
  CEREC myslí na vše, samozřejmě i na odpovídající odstín Vašeho zubu. Kostky dentální keramiky dodává v řadě odstínů, keramický materiál lze leštit a barvit, podle Vašich potřeb a přání.
   
 • Vše sledujte na vlastní oči
  Výrobu svého nového zubu si rozhodně nenechte ujít. V Alfadent můžete sledovat úžasnou práci nejmodernější světové technologie CEREC přímo na vlastní oči.

Co vše lze s CEREC vyrobit a nahradit?

Přišli jste o zub? Chybí Vám zuby? Ulomil se Vám kousek zubu? Potřebujete novou korunku? Máte jakýkoli jiný problém se zuby? Přijďte do Alfadent a posaďte se, vše ostatní se už bude točit kolem Vás. Doslova, a to díky nejmodernějším technologiím, které v Alfadent používáme. A navíc bez bolesti a v pohodě.

CEREC - bílé plomby – kvalitní a krásný chrup na celý život

Bílé plomby, tak lidově říkáme zubním výplním, které stomatologové označují jako keramické inlay a onlay. Označení vychází z angličtiny a v češtině už také zdomácnělo. Inleje jsou keramické plomby, které se vlepují do (angl. in) zubu. Onlay jsou keramická řešení, které se vlepují na (angl. on) zub. Jejich výhodou je materiál, ze kterého jsou vyrobeny - vysoce kvalitní a tvrdá dentální keramika. Ta je vhodná více než cokoli jiného zvláště na stoličky, které jsou vystaveny velkým žvýkacím tlakům. Inlay a onlay jsou vysoce estetické, splynou s okolím a vypadají jako vlastní zub, používají se také jako možné řešení pro krásný bílý chrup.

Jak mi CEREC zubní náhradu nasadíte?

Inlay, onlay a korunky vyrobené systémem CEREC Vám nalepíme speciálním lepidlem, které má více vrstev. Lepení je vysoce sofistikovaná dentální technika, precizním řešením, které zabraňuje průniku jakýchkoli bakterií a nečistot při jídle a pití do spár. Korunky na zubní implantáty se lepí podobně. Umisťují se na tzv. aboutment, neboli nástavbu na zašroubovaný implantát do kosti. Aboutment vlastně nahrazuje původní obroušený zub.

Keramická ocel – proč keramické náhrady?

VITABLOCS: The Foundation


 • Pevnost materiálu – keramická ocel
  Keramika už delší dobu dokazuje své jedinečné vlastnosti – jako materiál z něhož se vyrábí tepelné pláště ve vesmírném průmyslu, brzdové disky pro automobily či umělé klouby ve zdravotnictví. Nástup vysoce pevné keramiky, na místo dosavadních kovových konstrukcí, znamená novou éru i ve stomatologii. O síle materiálu svědčí i nejmodernější metoda zhotovení celokeramických můstků - Zirconia keramika, která je označována jako keramická ocel.
   
 • Přirozený vzhled – keramické tajemství
  Keramické náhrady nelze rozeznat od vlastních zubů, kopírují totiž způsob přirozeného odrazu světla zubu. Celokeramické konstrukce vytvářejí dokonale přirozený vzhled Vašich zubů i proto, že jsou zhotoveny bez kovového jádra, které často korunkou prosvítá.
   
 • Biokompatibilita – bez alergických reakcí
  Celokeramické produkty lidské tělo přijímá bez problémů, alergické reakce se nevyskytují. S celokeramickými náhradami také odpadá chuť kovu z kovových konstrukcí, která často narušuje vnitřní pohodu pacienta.
   
 • Dlouhověkost – desítky let
  Celokeramické produkty Vám vydrží dlouho, většinou několik desítek let.
   
 • Nízká tepelná vodivost – i pro citlivé zuby
  Keramika se na rozdíl od tepelně vodivého kovu, projevuje jako dobrý izolátor. Dokonce ani u vysoce citlivých zubů tedy nehrozí reakce na teplo a chlad.
   
 • Bezpečná péče – vysoká kvalita
  Celokeramické produkty Vám zaručují bezpečnost - více než 15 let je používají stomatologové na celém světě a jejich kvalita se prokázala u několika milionů pacientů. Bezpečné užití celokeramických korunek vychází z vysoké kvality a stability samotného keramického materiálů.

Je ošetření CEREC bezpečné?

CEREC je to nejlepší, co Vám současná moderní stomatologie může nabídnout. Vysoce bezpečný hi-tech systém, prověřený stomalogy a pacienty na celém světě je dnes synonymem nejmodernější počítačové technologie i nejšpičkovějšího způsobu ošetření zubů, CAD/CAM stomatologie (Computer Assisted Design/Computer Assisted Manufacture).

Na vlastní oči můžete sledovat, jak se na CEREC počítači ve 3D Váš zub modeluje i jak se poté malá keramická kostka v hi-tech přístroji mění do tvaru Vašeho nového zubu.

V Alfadent si díky CEREC můžete u zubaře užívat špičkovou péči 21. století na světové úrovni a za rozumné ceny.

CEREC – švýcarská kvalita od vědců z Curychu

CEREC je systém, který vyvinuli v 80. letech vědci Curyšské univerzity ve Švýcarsku a do svého portfolia ho licencí v roce 1986 získala společnost Siemens. Po prodeji dentální divize Siemens v roce 1997 vznikla společnost SIRONA, která do systému CEREC aplikuje nejmodernější technologie. CEREC se tak stal špičkou dentálního průmyslu, se kterou úspěšně pracují stomatologové a jejíž výsledků využívají pacienti na celém světě.

Cerec Praha 

zubní ordinace - kontakní formulář

Dentální klinika, stomatologie, zubní ordinace a kvalitní zubař
ALFADENT

Horšovská 390 / 4
150 00, Praha 5 - Řeporyje

tel: +420 251 625 056
      +420 251 625 717
       +420 774 444 902