Korunky

Co je protetická korunka - umělá náhrada korunkové části zubu, která je nasazena na obroušený pahýl zubu nebo na čepovou nástavbu kořene.

Kdy se zhotovuje - při velkých ztrátách tvrdých zubních tkání, kde nelze již zhotovit klasickou výplň (úraz, kaz, endodonticky ošetřené zuby) Dále jako pilířová konstrukce fixních můstků.

Vypadají jako vlastní zub - ano i ne .Velice záleží na zvoleném materialu. Zlato je sice ušlechtilý kov, ale na přední zuby je naprosto nevyhovující, to raději noste zlaté šperky jinde.Metalokeramika už je lepší, ale k dokonalosti má stále ještě daleko. Oproti tomu Zircon je sice umělý diamant, ale v ústech vypadá naprosto přesvědčivě. Zhotovují se z něho totiž celokeramické korunky, které naprosto dokonale nahradí vlastní pravý zub.Dále jsou tu i další materiály, které mají podobné vlastnosti jako Váš skutečný zub, například živcová keramika a podobně. Nejnovějším způsobem lze zhotovit i celokeramický můstek pomocí Zirconia keramiky, která je označována pro svou nezničitelnost keramickou ocelí.

Máte staré a nevyhovující korunky na předních zubech? Nejste spokojeni s jejich barvou? Jsou to zlaté, plastové a nebo metalokeramické korunky které nemohou tak dokonale napodobit vlastní zuby? Alfadent Vám nabídne řešení - celokeramické korunky zhotovené metodou CEREC Váš úsměv bude krásný,dokonalý a přirozený už během jedné návštěvy.

Zubní korunky

zubní ordinace - kontakní formulář

Dentální klinika, stomatologie, zubní ordinace a kvalitní zubař
ALFADENT

Horšovská 390 / 4
150 00, Praha 5 - Řeporyje

tel: +420 251 625 056
      +420 251 625 717
       +420 774 444 902